Borsao Bole 2013

Metryczka wina:
Borsao Bole 2013, kraj: Hiszpania, region: Campo de Borja szczep: Grenache (70%), Syrah (30%), rocznik: 2013, czerwone wytrawne, alk. 15%, cena: 6,10 EUR (ES) ok. 50 PLN (PL)

Ocena: 27/30
Oczy: 9/10, Nos: 9/10, Usta: 9/10

 img_7232

Region Campo de Broja położony na północnym zachodzie aragońskiej prowincji Saragossa charakteryzuje bardzo suchy klimat. Podłoże jest wapniste zawierające sporo żwiru i kamyków, nie mniej jednak charakteryzuje się stosunkowo dużą ilością substancji odżywczych w glebie. W takich warunkach najlepiej przyjmuje się szczep Gernache (Garnacha) i to on zajmuje ok. 68% powierzchni upraw w D.O. Campo de Borja. Zimny północno zachodni wiatr Cierzo oraz śródziemnomorski klimat stworzyły niezwykłe warunki w Bodegas Borsao, którą to Robert Parker opisał jako jedną z najlepszych na świecie w relacji ceny do jakości finalnego produktu.

Borsao Bole 2013 jest winem wytwarzanym z 15 – 30 letnich krzewów garnacha i 10 letnich krzewów syrah. Dodatkowo starzone jest przez okres 3 miesięcy w beczkach z bordoskiego dębu.

Oczy – głęboki , intensywny wiśniowy kolor. Nos –  bardzo intensywny bukiet, aromaty dojrzałych owoców i drewna. Usta – złożone, zrównoważone, przyjemne, zachęcające do kolejnego łyku. Finisz przyjemny o świetnie zbalansowanej strukturze i gładkich taninach.

Butelka Borsao Bole trafiła do mnie przypadkowym zbiegiem okoliczności i muszę przyznać, że bardzo się z tego powodu cieszę, gdyż jest to jedno z najlepszych win, jakie miałem okazję próbować w ostatnim czasie. Zaskoczyło mnie całkowicie. Jeśli je kupicie na pewno nie będziecie tego żałować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *