Volver Wrongo Dongo Jumilla DO 2015

Metryczka wina:
Volver Wrongo Dongo Jumilla DO, kraj: Hiszpania, region: Murcja i Walencja (DO Jumilla) szczep: Monastrell rocznik: 2015, producent:  Bodegas Volver czerwone wytrawne, alk. 14,5%, cena: 33,00 PLN – Kondrat Wina Wybrane

Ocena: 24/30
Oczy: 8/10, Nos: 8/10, Usta: 8/10

Należące do D.O. Jumilla winnice położone są na wysokości między 400 i 800 m.n.p.m. Płaskie tereny otoczone są przez stosukowo strome wzgórza. Ziemia jest wapienna, kamienista, cechuje ją niska zawartość substancji organicznych, średnia absorbcja wody i duża przepuszczalność powietrza. Klimat jest gorący i suchy. Najpopularniejszym szczepem uprawianym na blisko 80% powierzchni apelacji jest Monastrell

Bodegas Volver jest stosunkowo młodą organizacją powołaną do życia w roku 2004 przez Jorge Ordóñeza i Rafaela Canizaresa  – winemakerów odpowiedzialnych za wzrost popularności hiszpańskich win na początku lat 90 ubiegłego wieku.

Według informacji ze strony producenta wino pochodzi z winogron sadzonych w latach 1977 i 1987 na suchych glebach pełnych kredowych skał. Głównym minerałem występującym w glebie jest wapń.

Oko lśniące klarowne o średnio intensywnej purpurowej barwie. W nosie dojrzałe aromaty porzeczki, jeżyn i śliwki. Delikatne i gładkie taniny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *